«Фізична географія та геоморфологія» – періодичний науковий журнал Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заснований у 1970 році.
Головний редактор: д. геогр. н., професор Герасименко Наталія Петрівна
Видавець: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Періодичність: 6 номерів на рік
У журналі публікуються результати сучасних природничо-географічних досліджень, проведених у різних регіонах України та у світі. Окремі рубрики журналу присвячені теоретико-методологічним питанням ландшафтознавства, геоморфології та палеогеографії, геоархеології та організації природничого туризму, геоплануванню, природоохоронній діяльності та управлінню екопроектами, методиці географічної освіти. Журнал інформує про події в природничо-географічній науці та освіті, подає рецензії видань з географічної тематики.
Журнал «Фізична географія та геоморфологія» – наукове видання із загальнодержавною та зарубіжною сферою розповсюдження, зареєстроване свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації від 11.05.2019 р., серія КВ № 23971-13811ПР.
Науковий журнал «Фізична географія та геоморфологія» є фаховим виданням на підставі Наказу Міністерства освіти і науки України №515 від 16 травня 2016 року. Внесений до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії (наказ Міністерства освіти і науки від 02.07.2020 №886). Категорія "Б".
Міжнародний стандартний серійний номер журналу (друкована версія): ISSN: 0868-6939
Атестований Вищою атестаційною комісією України (Постанова Президії ВАК України № 1- 05/2 від 10 березня 2010 року)
До складу редколегії журналу входять провідні українські та іноземні фахівці в галузі географії. Редколегія видання здійснює рецензування статей, що надходять до неї.
Науковий журнал “Фізична географія та геоморфологія” публікує оригінальні статті з усіх напрямів фізичної географії та геоморфології, а саме: теоретичних та методологічних проблем, ландшафтознавства, геоекології, палеоекології, палеогеографії четвертинного періоду, ґрунтознавства, метеорології, кліматології, структурної, динамічної, екологічної та палеогеоморфології. Окремі рубрики журналу присвячені використанню ГІС у природничо-географічних дослідженнях, організації природничого туризму, геоплануванню, природоохоронній діяльності, управлінню екологічними проектами та географічній освіті.
Етичні правила для авторів
Автори повинні гарантувати оригінальність своїх досліджень і тексту статей. Забороняється подавати до журналу статті, які вже були опубліковані (або одночасно надіслані на розгляд до іншого журналу). У виняткових випадках автори можуть звернутися до редакції і пояснити причину для повторної публікації. Категорично не допускається одночасне подання однієї і тієї ж статті на розгляд до кількох журналів.
Автори зобов'язані вказати інформацію про усіх осіб і організацій, які у тій чи іншій формі сприяли проведенню дослідження, а також належним чином цитувати інші публікації, використані під час дослідження. Необхідно уникати будь-яких форм плагіату, дотримуватися чинного законодаства про охорону авторських прав. Будь-які матеріали, захищені авторським правом (особливо графічні матеріали, а також великі цитати), можуть відтворюватися у статтях тільки з письмового дозволу правовласника. Автори повинні гарантувати, що методика і результати їх дослідження належним чином представлені (для забезпечення можливості відтворення результатів іншими науковцями) і об'єктивно інтерпретовані. Необхідно чітко вказувати застереження до якості використаних емпіричних даних і методів. Будь-які фальсифікації під час виконання дослідницьких процедур та інтерпретації результатів є неприйнятними.
Всі особи, які внесли значний вклад у дослідження, в тому числі формулювання ідеї та мети дослідження, методичних підходів, виконання дослідження та інтерпретацію результатів, повинні бути вказані як співавтори. Якщо вклад інших особ у дослідження є незначним, відповідну інформацію необхідно зазначати після основного тексту статті у розділі "Подяки". Необхідно вказувати усі джерела фінансування дослідження. Всі автори мають чітко заявити про фінансові або інші форми потенційних конфліктів інтересів, які можуть вплинути на результати дослідження чи їх інтерпретацію. Автор, який відповідає за листування з редакцією, несе відповідальність за належне формування переліку співавторів, а також за ознайомлення усіх співавторів з остаточною версією статті та схвалення ними статті до публікації.
Якщо під час дослідження використано матеріали, методи або устаткування, пов'язані з особливими ризиками, автори повинні вказати ці ризики у статті.
Редакція може звертатися до авторів з проханням надати вихідні дані, використані для дослідження. Автори повинні забезпечити публічний доступ до таких даних на вимогу редакторів. Автори повинні зберігати дані, використані під час дослідження, протягом щонайменше 10 років.
У випадку виявлення автором у своїй статті, яка вже була опублікована, серйозної помилки, яка впливає на достовірність отриманих результатів і висновків, необхідно якнайшвидше повідомити про це редакцію журналу і запропонувати найбільш прийнятний у конкретному випадку варіант виправлення ситуації, наприклад, публікацію повідомлення про уточнення, відкликання або спростування статті.
Етичні правила для рецензентів
Завдання рецензентів - не лише допомогти редакції журналу у прийнятті рішення щодо можливості публікації статті, але також допомогти авторам поліпшити зміст статті та якість дослідження, що лягло у її основу.
З метою гарантування швидкого і неупередженого рецензування рецензенти повинні якомога швидше надати редакції підтвердження своєї компетенції у даній тематиці та можливість впоратися із завданням у встановлений термін.
Рецензенти зобов'язані зберігати конфіденційність отриманих матеріалів. Забороняється поширювати отримані для рецензування матеріали та проводити їх обговорення з будь-якими особами, окрім представників редакції журналу. При рецензуванні потрібно зберігати максимальну об'єктивність, чітко і зрозуміло обґрунтовувати свою аргументацію. Рецензенти зобов'язані повідомити редакцію про будь-які публікації, які не були належним чином процитовані авторами. Крім того, рецензент повинен повідомити редактора про усі випадки співпадіння тексту прийнятої до розгляду статті з текстом будь-яких інших публікацій.
Рецензент не має права використовувати інформацію, отриману під час розгляду статті, для особистих цілей, зокрема отримання будь-якої особистої вигоди. Рецензенти повинні відмовитися від рецензування у випадку наявності конфлікту інтересів, таких як співробітництво або конкуренція з будь-яким автором статті чи установою / організацією, у якій виконувалася робота або працює щонайменше один із авторів.
Етичні правила для редакторів
Редакція журналу несе відповідальність за рішення про публікацію статті. Рішення редакції є остаточним. Рішення редактора повинне ґрунтуватися на власному судженні про наукову значущість статті, а також відгуках рецензентів. Редакція журналу докладає усіх можливих зусиль для уникнення порушення авторських прав, плагіату або інших неправомірних дій авторів. При прийнятті рішення редакція керується виключно якістю статтей. Категорично не допускається дискримінація авторів за ознакою громадянства, етнічної належності, статі, віросповідання, політичних поглядів, сексуальної орієнтації авторів тощо.
Редактори не можуть використовувати у власних цілях матеріали відхилених статей. Редактори повинні суворо дотримуватися правил анонімності, зокрема, гарантувати анонімність рецензентів. Крім того, редакторам не дозволено поширювати будь-яку інформацію про подані статті будь-яким особам за виключенням авторів, рецензентів, наукових консультантів і видавця.
Герасименко Н. П. | д. геогр. н., професор; Київський національний університет імені Тараса Шевченка (головний редактор) |
Бортник С. Ю. | д. геогр. н., професор; Київський національний університет імені Тараса Шевченка (заступник головного редактора) |
Шищенко П. Г. | д. геогр. н., професор, член-кореспондент НАПН України; Київський національний університет імені Тараса Шевченка (заступник головного редактора) |
Шманьда Я. | д. геогр. н., професор; Краківський педагогічний університет (заступник головного редактора) |
Адаменко О. М. | д. геол.-мін. н., професор; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу |
Верес Д. | PhD; Інститут спелеології, Румунська академія (Румунія) |
Гродзинський М. Д. | д. геогр. н., професор, член-кореспондент НАН України; Київський національний університет імені Тараса Шевченка |
Денисик Г. І. | д. геогр. н., професор; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського |
Дубіс Л. Ф. | д. геогр. н., професор; Львівський національний університет імені Івана Франка |
Каліцкі Т. | д. геогр. н., професор; Університет Яна Кохановського (Польща) |
Ковальчук І. П. | д. геогр. н., професор; Національний університет біоресурсів та природокористування України |
Комлєв О. О. | д. геогр. н., професор; Київський національний університет імені Тараса Шевченка |
Ободовський О. Г. | д. геогр. н., професор; Київський національний університет імені Тараса Шевченка |
Пащенко В. М. | д. геогр. н., професор; Національний університет біоресурсів та природокористування України |
Самойленко В. М. | д. геогр. н., професор; Київський національний університет імені Тараса Шевченка |
Смольска Е. | Dr. habil.; Варшавський універитет (Польща) |
Сніжко С. І. | д. геогр. н., професор; Київський національний університет імені Тараса Шевченка |
Стецюк В. В. | д. геогр. н., професор; Київський національний університет імені Тараса Шевченка |
Шуйський Ю. Д. | д. геогр. н., професор; Одеський національний університет імені І.І. Мечникова |
Лаврук Т. М. | к. геогр. н., доцент; Київський національний університет імені Тараса Шевченка (відповідальний секретар) |
проспект Глушкова, 2А, Київ, МСП-680, Україна
Географічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
«Фізична географія та геоморфологія»
Тел.: (044) 521-32-28
Web: phgg.knu.ua
E-mail: yevhenii.rohozin@knu.ua — Євгеній Рогозін (технічний редактор)